Anadolu Haber Gazeleri

Anadolunun Sesi Burada

Aile Hekimi 23 gündür meydanda nöbet tutuyor

Sağlıkta şiddet olayları özellikle son yıllarda artması ve son olarak 2 Ekim 2018 tarihinde İstanbul’da Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Dr. Fikret Hacıosman’ın hastası tarafından vurularak öldürülmesi kamuoyunda büyük tepki topladı.

Muğla’da görev yapmakta görev yapmakta olan, Muğla Aile Hekimleri Derneği Genel Sekreteri Dr. Fikret Kurt’ta Sağlıkta Şiddet Yasası’nın önemine dikkat çekmek için 23 gün önce nöbete başladı.

2 Ekim 2018 tarihinden bu yana Muğla Sınırsızlık Meydanı’nda nöbet tutan Dr. Fikret Kurt’a Muğla’da ve diğer illerde görev yapan aile hekimleri de destek veriyor ve zaman zaman onlar da nöbete katılıyorlar.

Caydırıcı nitelikte sağlıkta şiddet yasası meclisten geçinceye kadar nöbete devam edeceğini vurgulayan Dr. Fikret Kurt’a Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu AHEF te destek veriyor.

AHEF’ten Kanun Teklifi

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu AHEF Başkanı Dr. H. Şenol Atakan, “Sağlıkta her geçen gün artan şiddet olaylarından dolayı tüm hekimlerimiz tükenme noktasındalar. Biz AHEF olarak bu konuya dikkat çekmek için her türlü girişimde bulunuyoruz. Yine AHEF olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kanun teklifimizi sunduk. Tüm Türkiye’nin ihtiyacı olan bu kanunun biran önce meclisimizden çıkmasını ve sağlıkta şiddetin artık caydırıcı bir niteliğe kavuşmasını istiyoruz” dedi.  

 

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir