Anadolu Haber Gazeleri

Anadolunun Sesi Burada

Ankara Valiliği’nden uyarı! Okullar tatil mi?

Ankara’da dün gece başlayan ve bu akşam saatlerinde etkisini artıran kar, kentin cadde ve sokaklarını kısa sürede beyaza bürüdü.

karrrrrr1_6911435

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri ana arterlerde kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

kar-ankara-aa1_6911152

Bazı kişiler kar yağışı nedeniyle yürümekte güçlük çekerken, trafikte aksamalar yaşandı.

sahin-twt

SAHTE GÖRSEL PAYLAŞILDI

Yoğun kar yağışı okullar tatil edilecek mi sorusunu da akıllara getirdi. Sosyal medya birçok öğrenci Vali Vasip Şahin’e mesaj göndererek okulların tatil edilmesini istedi. Kısa süre sonra da Vali Şahin’in Twitter hesabından açıklanmış gibi okulların tatil edildiğine dair sahte bir görsel paylaşıldı.

İLGİLİ HABERTürkiye beyaza büründü! İşte son durum...Türkiye beyaza büründü! İşte son durum…

VALİLİKTEN UYARI

Kısa sürede yayılan o sahte paylaşımla ilgili valilikten açıklama geldi. Yetkililer, meteorolojik verilere göre yarın için okulların tatil edilmesini gerektirecek bir durumun söz konusu olmadığını kaydetti.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Tagged , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir