Anadolu Haber Gazeleri

Anadolunun Sesi Burada

CİMER çöktü ! Vatandaş şikayetlerini iletemiyor

Başbakanlık İletişim Merkezi’ne bağlı şikayet birimi 2006 yılında kuruldu. BİMER her yıl milyonlarca vatandaşa hizmet veriyordu.

Sözcü gazetesinden Uğur Enç’in haberine göre 2015 yılında BİMER’in yükünü azaltmak için Cumhurbaşkanlığı bünyesinde de bir iletişim merkezi oluşturuldu. Başbakanlık’ın lağvedilmesinin ardından BİMER’in faaliyetleri de sona erdi. CİMER vatandaşın devlette bulacağı tek muhatap olarak kaldı.

Vatandaş yaşadığı sorunların çözümü olarak yetkileri artan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı gördü.

CİMER’e başvuru sayısı kısa sürede katlandı. Bir süre önce söz konusu şikayetlerin artması nedeniyle bürokratları uyaran Erdoğan, “Bürokrasiyle ilgili özellikle vatandaşı bire bir ilgilendiren konularda CİMER’e yoğun şikâyetler geliyor. Bunların hepsini yakından takip ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakından takip ettiği CİMER sistemi çöktü. Sisteme yaklaşık 10 gündür giriş yapılamıyor. “Bir hata oluştu” mesajıyla karşılaşan vatandaşlar şikayetini hiçbir yere iletemiyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’nin internet sitesinde konuyla ilgili hiçbir açıklama yer almıyor.

 

Tagged ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir