Anadolu Haber Gazeleri

Anadolunun Sesi Burada

En çok o markanın airbagleri çalınıyor!

Ulusal Suç Sigortası Bürosu’na(NICB) göre yılda yaklaşık 50 bin adet airbag Amerika’da otomobiller üzerinden çalınıyor. Ama bu rakam içinde en büyük risk Japon otomotiv üreticisi Honda’nın, popüler olan modeller ise Civic ve Accord. Hırsızların bu parçaları çalmayı tercih etmeleri ise kârlılığın yüksek olması. Adedi standart bir serviste 1000 dolar olan airbagler çalındığı zaman 200-300 dolara satılıyor.

honda-accord-2018-1600-96-kopya

NICB yaptığı açıklamada, “Airbagleri çalmak ve taşımak kolay. Ayrıca çalınan airbagler kaza yapan araçların parçalarıyla kolaylıkla değiştirilip yerine takılabiliyor ve siz aracınızdaki parçanın çalıntı olup olmadığını bile anlamıyorsunuz” yönünde oldu. Gelecek yıllarda bu hırsızlıklardan dolayı Honda’nın araç geri çağırma durumu olacak gibi gözüküyor.

honda-civic_sedan-2019-1600-08-kopya

Honda yaptığı açıklamada otomobillerinin segmentinde en çok satan modeller olduğunu belirtti. Ancak bu durum hırsızların neden Honda’yı tercih ettiğini açıklamıyor.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Tagged , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir