Anadolu Haber Gazeleri

Anadolunun Sesi Burada

Facebook, Soros’un peşine adam takmış

Guardian’da yer alan habere göre; Facebook dün akşam yaptığı açıklamada Macar iş adamı George Soros’un sivil toplum örgütlerini fonlama sistemini takip ettirmek için bir PR şirketiyle anlaştığını doğruladı.

PR şirketiyle anlaşma Soros’un Facebook hakkında söylediği ‘toplum bir bir kötülük’ sözlerinin ardından gerçekleşti.

Facebook’un iletişim departmanının başındaki isim Elliot Schrage Soros’un Facebook hakkında yaptığı eleştirilerin ticari bir boyutu olup olmadığını anlamak için milyarderi takip ettirdiklerini açıkladı.

Schrage yaptığı açıklamada, “Daha önce kendisinden böyle sert eleştiriler duymamıştık. Bunun için mali bir motivasyonu olup olmadığını merak ettik” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

George Soros geçen ocak ayında yaptığı bir açıklamada Facebook ve Google’a ağır eleştirilerde bulunmuştu.

Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu kapsamında verdiği yemekte gazetecileri ağırlayan Soros Google ve Facebook’u tekel olmakla suçlayarak teknolojik gelişmenin önünde engel oluşturduklarını söylemişti.

Rusya’yı “diktatörlükle yönetilen ve mafyavari” bir devlet olmakla suçlayan Soros, “Medeniyetimizin var oluş tehlikesi var” diye konuşmuştu.

Google ve Facebook’un kullanıcı sayılarını artırmaktan başka bir şey düşünmediğini iddia eden Soros bu kurumların elindeki zengin kişisel verinin güvenliği konusunda endişeli olduğunu söylemişti.

İLGİLİ HABERSoros'a kendi ülkesinde yasakSoros'a kendi ülkesinde yasak ._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Tagged , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir