Anadolu Haber Gazeleri

Anadolunun Sesi Burada

‘Kemal Sunal filmleri bu ülkeye yapılmış büyük bir kötülük’

Geçen yıl sonu Yeni Şafak’tan ayrılan yazar Cemile Bayraktar, Türkiye Sineması’nın usta ismi Kemal Sunal’ın rol aldığı filmler hakkında tepki çeken sözler söyledi. Bayraktar, Kemal Sunal filmleri için “Bu ülkeye zihinsel anlamda yapılmış büyük bir kötülük. Bu filmler resmen insanın zekasına hakaret” ifadelerini kullandı.

Bayraktar’ın bu sözlerine sosyal medyadan tepki yağarken Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal’dan yanıt geldi.

Cemile Bayraktar, Twitter hesabından Kemal Sunal’la ilgili bir yazıyı alıntıladığı paylaşımında Sunal’ın filmlerini iyi yapımlar olmadığını belirtti ve

“Sunal elbette bizim markamız, değerli, rahmet olsun, ancak bu ülkeye zihinsel anlamda yapılmış büyük bir kötülük.. bu filmler resmen insanın zekâsına hakaret”

ifadelerini kullandı.

İşte Bayraktar’ın o paylaşımı:

Çünkü alternatifi yoktu. Yoksa birkaçı hariç çok iyi yapımlar değiller. Sunal elbette bizim markamız,değerli,rahmet olsun ancak bu ülkeye zihinsel anlamda yapılmış büyük bir kötülük..bu filmler resmen insanın zekâsına hakaret.
Linç için hazırım ama doğrusu bu, beğenmeseniz de https://t.co/qEg5h4Zep3

— Cemile Bayraktar (@cemilebayraktr) 5 Ağustos 2018

ALİ SUNAL’DAN YANIT GELDİ

Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal ise, Bayraktar’a “Cemile Bayraktar babamın filmlerini beğenmiyormuş olabilir çokta önemli değil. Ama bu filmlerin kötü olduğunu halka hakaret olduğunu belirtecek bilgisi nereden acaba? Neyse ya o da hiç önemli değil #KemalSunal sırtını halka dayamış harika bir insandır tek gerçek bu” sözleriyle yanıt verdi.

Sunal, devamında, “Prim yapmak ünlü olmak için artık bari bu melek insana dil uzatmayın ayıptır. Bu halk #KemalSunal’ına laf ettirmez bakın bu güzel isim altında ezilirsiniz! Ayrıca Ak Partili diye genellemeyelim Kemal Sunal’ı seven milyonlarca Ak Parti’ye oy veren sempati duyan insan var Kemal Sunal halktır hepimizindir” ifadelerini kullandı.

İşte Ali Sunal’ın o paylaşımı:

Cemile Bayraktar babamın filmlerini beğenmiyormuş olabilir çokta önemli değil. Ama bu filmlerin kötü olduğunu halka hakaret olduğunu belirtecek bilgisi nereden acaba? Neyse ya o da hiç önemli değil #KemalSunal sırtını halka dayamış harika bir insandır tek gerçek bu

— Ali Sunal (@SunalAli) 6 Ağustos 2018

Prim yapmak ünlü olmak için artık bari bu melek insana dil uzatmayın ayıptır. Bu halk #KemalSunal ‘ına laf ettirmez bakın bu güzel isim altında ezilirsiniz!

— Ali Sunal (@SunalAli) 6 Ağustos 2018

Görmesem bile Kemal Sunal’ın sesini duymak beni her zaman gülümsetmiştir. Kemal Sunal Türkiye’nin önemli bir değeridir biraz saygı!!!

— Metin Şentürk (@Metin_Senturk) 6 Ağustos 2018

 

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir