Anadolu Haber Gazeleri

Anadolunun Sesi Burada

Küçük kızı evine götürüp taciz ettiği iddia edilen market sahibi tutuklandı

İstanbul Sultanbeyli’de 30 Mayıs’ta, iddiaya göre R.G. (8) isimli kız çocuğu akşam saatlerinde markete alışverişe gitti. Alışveriş yaptıktan sonra marketin sahibi ‘evine götüreyim’ diyerek R.G.’yi aynı sokakta bulunan kendi evine götürdü. Eve geç gelen R.G. durumu annesine anlattı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı olay ile ilgili soruşturma başlattı. Şüpheli dün sabaha karşı Ankara’da yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne getirilen Bülent Ü., “çocuğun cinsel istismarı” suçunu işlediği iddiasıyla tutuklama talebi ile Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesine sevk edildi.

‘ÇOCUĞUM HASTAYDI, MEMLEKETE GİTTİM’

Şüpheli Bülent Ü. mahkemedeki sorgusunda “Yanıma bir eleman alarak dışarı broşür dağıtmaya çıktım. Onu sağ tarafa gönderdim. Kendim de evime doğru gittim. Üstümü değiştirdim, tekrar dışarı çıktım. Sağdan soldan iki tane broşür dağıttıktan sonra karşıdan bir çocuklu anne geldi. ‘Sen mi yaptın’ dedi, ‘anlamadım’ dedim. ‘Ben kocama söylerim gerekirse evini yakacak’ dedi. Cevap vermedim. Daha sonra mağaza istikametinde mağaza müdürümü gördüm. Kameraya bakmaya gittim. Yukarıdaki personelimde beni arayarak çocuğa taciz ettiğimi söyleyerek, ‘burayı basmışlar’ dedi. Müdürü arayarak izah ettim. Emniyete doğru kaçtım. Kardeşimi aradım ‘sakin ol şimdi emniyete gitmeyelim’ dedi. Eşim aradı. Çocuğum çok hasta, memleketteyim yarın hastaneye götüreceğim’ dedi. Ben de o psikolojiyle otoyoldan aktarma yapıp memleketime gittim” ifadelerini kullandı.

EMNİYETTE BASKI ALTINDA OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Emniyette iki ifade verdiğini, ilk ifadesinde baskı altında olduğunu öne süren Bülent Ü., “Memurlar elini tutup öptüğümü söylediler. Bu konuyu söyleyince ben de bir an önce kurtulayım diye ilk ifadeyi verdim” dedi.

DAHA ÖNCE DE AYNI SUÇTAN TUTUKLANMIŞ

Şüpheli Bülent Ü., çıkarıldığı mahkemece sevk edildiği suçtan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öte yandan şüpheli Bülent Ü.’nün daha önce aynı mahiyette bir suç işlediği ve bu suçtan tutuklu kaldığı öğrenildi.

Tagged , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir