Anadolu Haber Gazeleri

Anadolunun Sesi Burada

Minik Özge’nin hukuki sürecine takipsizlik kararı

Cumhuriyet savcılığının soruşturma evrakında, minik Özge’nin babası Ali İhsan Yıldırım’ın beyanları, dosyaya sunduğu dilekçeler ve tedavi evrakları, şüphelilerin ifadeleri ile mağdura ait tüm tıbbi evrakların incelendiği belirtildi. İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığının raporları da göz önünde bulundurulduğunda şüphelilere herhangi bir kusur atfedilmediği kaydedilen evrakta, şüpheliler hakkında kovuşturmaya gerek olmadığına karar verildiği ifade edildi.

BABA ALİ İHSAN YILDIRIM'IN 150 LİRAYA MAL ETTİĞİ DÜZENEKLE YÜRÜMEYİ ÖĞRETMEYE ÇALIŞTIĞI 5 YAŞINDAKİ ÖZGE YILDIRIM İÇİN, TEKRAR BAŞLATILAN HUKUKİ SÜREÇTE SAVCILIK, TAKİPSİZLİK KARARI VERDİ. KARARA TEPKİ GÖSTEREN BABA ALİ İHSAN YILDIRIM, "ÖZGE DOĞDUĞUNDA SAĞLIKLIYDI HASTANEDE BU HALE GELDİ. HASTANE BU HALE GETİRDİ AMA SUÇLULAR GEZİYOR. AYNI GAZETECİ ARKADAŞIMIZIN KESİLDİĞİ GİBİ ÖZGE'Yİ DE KESTİLER. ADALET İSTİYORUM" DEDİ. FOTO:İHA

KARARA TEPKİ GÖSTEREN BABA ALİ İHSAN YILDIRIM, “ÖZGE DOĞDUĞUNDA SAĞLIKLIYDI HASTANEDE BU HALE GELDİ. HASTANE BU HALE GETİRDİ AMA SUÇLULAR GEZİYOR. AYNI GAZETECİ ARKADAŞIMIZIN KESİLDİĞİ GİBİ ÖZGE’Yİ DE KESTİLER. ADALET İSTİYORUM” DEDİ. FOTO:İHA

Ali İhsan Yıldırım, hastane doktorlarının kızının ayağını “Protein C-S” hastalığı nedeniyle kesildiğini söylediğini öne sürdü. Kızında protein C-S hastalığının bulunmadığını savunan Yıldırım, kızının ayağının kesilmesinde hastanenin ihmalinin bulunduğu gerekçesiyle sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Yapılan soruşturma sonucunda sorumlular hakkında takipsizlik kararı verildiğini belirten Yıldırım, “Kızımla ilgili verilen takipsizlik kararı nedeniyle çok üzgünüm, ne yapayım nereye başvurayım bilmiyorum. Bu gidişle hakkımı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde arayacağım.” dedi.
Kepez ilçesi Kuzeyyaka Mahallesi’nde yaşayan Ali İhsan-İlknur Yıldırım çiftinin 6,5 aylık dünyaya gelen kızları Özge, erken doğum nedeniyle üniversite hastanesinden özel bir hastaneye sevk edilmişti. Buradaki tedavisinin 8. gününde, kangren olan bebeğin sol ayağının kesilmesi gerektiği bildirilmişti.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

Aile kızlarını özel hastaneden alıp tekrar üniversite hastanesine götürmüş ancak bacak kurtarılamamıştı. Baba Ali İhsan Yıldırım, yanlış iğne sonucu damarı yırttıkları gerekçesiyle özel hastane ve doktorlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Baba Yıldırım, sol ayağına protez takılan Özge’nin bu şekilde yürümeyi öğrenememesi üzerine özel bir rehabilitasyon merkezine başvurmuştu.
Burada fizik tedavi için yüksek ücret istenmesi üzerine baba Yıldırım, ustası olduğu alüminyum doğramadan düzenek yapmaya karar vermişti. Evinin salonunun tavanına alüminyum bir düzenek monte eden baba Yıldırım, tekerlekleri olan düzenekten sarkıttığı ipi de kızını taşıyan kemere bağlamış ve kızının yürümesini bu şekilde sağlamıştı.

AA

FOTO:DHA

FOTO:DHA

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Tagged , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir